ModdaTurkey

1.Uluslararası Balkan Müzik Festivali’nden muhteşem kapanış!

Sharing is caring!

1.Uluslararası Balkan Müzik Festivali seyirciden tam not aldı.
Serkan Çağrı’nın kurucu başkanı olduğu Trakya Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı’nın düzenlediği 1.Uluslararası Balkan Müzik Festivali muhteşem bir konserle kapanış yaptı.

Edirne’de Trakya Üniversitesi Konservatuvar Salonu’nda düzenlenen festivalin son konserinde Makedonya’nın dünyaca ünlü trompet sanatçısı Dzambo Agusev ve dünyada Balkan müziğini başarıyla temsil eden Makedonyalı klarnet sanatçısı İsmail Lumanovski ile Suzan Kardeş sahne aldı.

Konserde Balkan ezgilerinin efkar kokan şarkılarıyla duygu dolu anlar yaşanırken, neşeli Balkan ezgilerinin güçlü yorumuyla da izleyiciler coşku dolu bir konsere şahitlik ettiler.

Dzambo Agusev ve Orkestrası Tarkan’ın “Şıkıdım” şarkısını Balkan ezgileriyle harmanlayarak dinleyenleri kendine hayran bırakırken İsmail Lumanovski ile beraber enstrümanlarından coşku dolu nağmeler döküldü.

Konserin ikinci yarısında sahneye çıkan Suzan Kardeş Balkanların unutulmaz geleneksel müziklerini seyircilerle beraber söyledi. Dakikalarca ayakta alkışlanan sanatçılar vakfın kurucu başkanı Serkan Çağrı’ya böylesine önemli bir festivali Trakya bölgesine kazandırdığı için teşekkür etti.

Konserin sonunda sahneye çıkan Serkan Çağrı, sanatçılara plaket verirken festivale katılan sanatçılara, emek veren vakıf çalışanlarına, festivalin gerçekleşmesi için desteklerini esirgemeyen kurumlara ve her gün salonu dolduran sanatseverlere teşekkür etti. Bir sonraki festivalin haberini şimdiden veren Serkan Çağrı “Sizlerin sayesinde bu festival ileride ülkemizin marka bir festivali olacak” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir