Son Dönemin En Dikkat Çeken Oyunu Çıplak Vatandaşlar

Sharing is caring!

Gördüğü Yoğun İlgi Üzerine 10 Ocak’da Zorlu Psm’de

Parasız Kaldılar, Soyunuyorlar!
Ünlü Oyuncular Cansel Elçin ve Reha Özcan,  Yeni Oyunda Striptizci Rolünde!

Bugüne kadar başrolünde oynadığı TV dizileri ve filmlerle büyük beğeni kazanan ödüllü oyuncu Cansel Elçin, son günlerde ses getiren Mucize Doktor dizisinde de yeralan usta oyuncu Reha Özcan ve oynadığı rollerde performanslarıyla dikkat çeken Alican Altun ile başrolünü paylaştığı yepyeni tiyatro oyunu ‘Çıplak Vatandaşlar’ ile seyirci karşısına çıkıyor.

Simon Beaufoy’un yazdığı, dilimize Şükran Yücel’in çevirdiği, ülkemizde de ‘Anadan Doğma’ ismiyle daha önce vizyona giren komedi filmi ‘Full Monty’nin tiyatroya uyarlaması olan Çıplak Vatandaşlar’da; Sheffield’da işsiz kalan 6 adamın acınası halleri, zekice yazılan hınzır esprilerle dolu, eğlenceli ve sevimli bir komediye dönüşür.

Özelleştirildiği için kapanan Sheffield çelik fabrikası çalışanları artık işsizdir. Yıllarını mesleklerine vermiş bu deneyimli işçiler, geçinemez hale gelirler. İçlerinden Gaz’ın aklına bir fikir gelir. Şehirdeki kadınların genç erkek striptizcilere gösterdiği büyük ilgi Gaz’ı ve diğer işsiz arkadaşlarını da yanına alarak striptiz dünyasına adım atmaya ve para kazanmaya iter. Çelik Striptizciler’i böyle kurarlar. Ancak striptiz nasıl yapılır hiçbir fikirleri yoktur. Üstelik rekabet büyüktür ve bilmedikleri bu yolda başlarına gelmedik kalmaz.

Her yerde karşılaşılan işsizlik sorununu; seyirciye sempatik gelecek karakterlerle ve kendine özgü mizah anlayışıyla anlatan oyun, eğlendirirken düşündürüyor ve sürprizli finali ile izleyiciyi ters köşe yapıyor.

Yönetmen Laçin Ceylan imzasıyla tiyatroya taşınan ve birbirinden yetenekli oyuncu kadrosu ile dikkat çeken Çıplak Vatandaşlar, 10 Ocak Cuma akşamı Zorlu PSM Turkcell Platinum Sahnesi’nde izleyicisi ile buluşacak.

OYUNUN KÜNYESİ: Yazar- Simon Beaufoy  Çeviri- Şükran Yücel   Yönetmen- Laçin Ceylan Yönetmen Yardımcıları- Adıhan Şentürk, Ali Yıldırım, Oğuz Edis Sahne Tasarımı-Şirin Dağtekin Kostüm Tasarımı- Dilek Kaplan Işık Tasarımı- Yakup Çartık  Müzik– Nejat Dimili  Koreografi- Erdal Uğurlu çin Ceylan

OYUNCULAR:
Cansel Elçin- Reha Özcan- Erdal Uğurlu- Alican Altun- Bedir Bedir- Sedat Mert – Yusuf Vardar – Suna Yıldızoğlu- Dilşad Çelebi-Burcu Görek- Süleyman Arda Eminçe-Nur Dilara Gül-Ebru Sarıtaş-Oğuz Edis- Muharrem Fındıcak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir